JAZZFŐVÁROS focikupa 2019

Rendezvény elnevezése: JAZZFŐVÁROS focikupa – labdarúgó torna meghívott csapatok részére

Célja: Az egészséges életmódnépszerűsítése, alabdarúgás örömeinek megosztása, a rendezvény támogatói körének csapatépítő jellegű sportolás biztosítása

Időpont: 2019. augusztus 3., szombat 10.00-18.00

Helyszín: Benkó Zoltán Szabadidőközpont, Kecskemét, Csabay Géza krt. 7., JAZZFŐVÁROS fesztivál területe

Jelentkezés: előzetesen, 2019. július 25-ig (leadható a jazzfovaros@gmail.com e-mail-címen)

Feltétele: a csapatba csak olyan játékosok nevezhetőek, akik, a rendezvényt támogató gazdasági társaságokkal munkavégzésre irányuló jogviszonyban állnak. Kérünk mindenkit, hogy a SPORTSZERŰSÉGkeretében minden játékos a fenti feltételeknek megfelelő legyen!

A torna elsődleges célja az önfeledt szórakozás: a „vérre menő” küzdelem helyett sportszerű játék (FAIR PLAY) messzemenő érvényre juttatása.

Egyéb:
Az értéktárgyakért felelősséget nem vállal a rendező! Öltözési, zuhanyozási lehetőséga helyszínen biztosított. A szervezőkkel szemben minden jogcímen kizárt a kártérítési igény érvényesítése!

Rendező: Jazzfőváros Kft. (elérhetőség: jazzfovaros@gmail.com; 20/960-7169)
Lebonyolító: IUSTITIA Egyesület (elérhetőség: iusegy@gmail.com; 30/960-2112)

A csapatok mérkőzésenként maximum 10 főből állhatnak, a pályán egyszerre 5 mezőnyjátékos és egy kapus tartózkodhat. A mérkőzésen játékvezető fújja a sípot, akinek döntése kétségbe nem vonható.
A pálya talaja: füves ezért mérkőzésen ennek megfelelő cipőben (terem- vagy tornacipőben, illetve ún hernyótalpas cipőben) lehet játszani! A pálya mérete 20x40 m, a kapu 2x3 m (kézilabda-pálya).
A csapatok kötelesek egyforma színű mezt viselni (a kapusé eltérő kell, hogy legyen!). Amennyiben két csapat a játékvezető megítélése szerint azonos, vagy hasonló mezben lép pályára; akkor a kiírás szerinti hazai csapat köteles a Rendezőség által biztosított megkülönböztető mezt felvenni. Pályára csak olyan játékos léphet, aki viseli a megkülönböztető mezt.
A kapus csak kézzel hozhatja játékba a labdát. Ennek során a félpályán túlra is dobhatja a labdát. Ha játékban van a labda, a kapus akár gólt is rúghat/dobhat. A hazaadást nem foghatja meg a kapus.
Oldalról rúgással/dobással is játékba hozható a labda. A labdától min. 2 m távolságra kell állnia az ellenfél játékosának. Becsúszás tilos! A testi kontaktus nem megengedett!
A cserére folyamatosan a saját térfélen, az oldalvonal mentén egymás váltásával (érintésével) kerülhet sor. Szabálytalan csere esetén a pályára lépő játékos sárga lapos büntetést kap.
A mérkőzés 2 x 10 perc, közte 2 perc szünettel.

Közvetlen szabadrúgás jár az ellenfél javára, ha egy játékos a játékvezető megítélése szerint gondatlanul, felelőtlenül vagy túlzott mértékű erőbevetéssel:
– az ellenfelet visszatartja
– szándékosan kézzel érinti a labdát (kivéve a saját büntetőterületén belül tartózkodó kapust)

A közvetlen szabadrúgást maga után vonó szabálytalanságok számát nyilvántartják, és félidőnként az negyedik szabálytalanság után, (tehát 5. szabálytalanságtólkezdve) minden szabálytalanságért úgynevezett kisbüntető jár, amit a kaputól 9 méteres pontról kell elvégezni.
A játékvezető megítélése szerint, az eset súlyosságától függően
– első szabálytalanság esetén: figyelmeztetés/sárga lap
– második szabálytalanság esetén: 2 perc kiállítás
– harmadik szabálytalanság esetén: 4 perc kiállítás (amely az adott játékosra nézve a mérkőzésen: végleges) jár

Pontozás:
– győzelem:3 pont
– döntetlen: 1 pont
– vereség: 0 pont

A torna csoportmérkőzés-jellegű. A résztvevők tervezett száma: 8 csapat.
A csoportban 4 csapat van, akik körmérkőzések alapján döntik el csoportbeli helyezéseket.
Az „A” csoport 1. és 2. helyezett csapata játszik a „B” csoport 2. és 1. helyezett csapatával a döntőbe jutásért.
A vesztesek a 3. helyért játszanak, majd a győztesek vívják a döntőt.

A mérkőzések sorrendje a nevezés véglegesítése (sorsolás) után kerül kialakításra.

Csoport végeredményét eldönti:
– elért pontok száma
– pontegyenlőség esetén: az egymás elleni eredmény
– pont- és egymás elleni egyenlőség esetén: több rúgott gól
– azonos rúgott gólok száma: gólkülönbség
– további azonosság esetén: sorsolás

A kieséses szakaszban, döntetlen esetén 3 hétméteres büntetőrúgással dől el a továbbjutás sorsa. Amennyiben azonos a találatok száma, akkor a csapat további játékosai egyesével rúgják a büntetőket az első hibázásig. A nem hibázó csapat jut tovább.

A rendezőség fenntartja a (torna megkezdése előtti) szabályváltozás jogát!

Gólkirály: Bagó Balázs (Kecskeméti Sör) 10 gól
Legjobb mezőnyjátékos: Mizsei Ferenc (Logall)
Legjobb kapus: Balla József (Kecskeméti Sör)

Eredményhirdetés a Nagyszínpadon az első koncert előtt 18:25-kor. Ide minden résztvevő csapatot szeretettel várunk!